Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Przelot dronem nad Tesla Gigafactory w Berlinie

Na oficjalnym Twitterze Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg pojawił się niesamowity przelot dronem nad obiektem. Zobaczcie sami.
Tesla berlin
Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg (fot. Tesla)

Na Twitterowy profil Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg zamieszczono ciekawy film z przelotem dronem nad otwartym w ubiegłym miesiącu obiektem amerykańskiej marki. Urządzenie przelatuje przez różne zakamarki i hale montażowe, pokazując proces produkcji w ogromnej fabryce. Zobaczcie sami:

Tesla Gigafactory od środka

Źródło: Tesla

Dron przemieszczający się przez fabrykę jest w stanie przelatywać przez niedostępne dla człowieka szczeliny, pokazując dokładną pracę maszyn produkcyjnych. Otrzymujemy całą perspektywę gigantycznego obiektu od parkingu, przez trasę testową, miejsca tłoczenia blach, spawalnie, lakiernie, aż po strefę kontroli pojazdów. Urządzenie przelatuje towarzysząc produkowanemu Modelowi Y od pierwszej śrubki do wyjazdu na drogi. Pozwala to na wirtualne zwiedzenie miejsca i obrazuje jego skalę.

Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg to pierwsza fabryka marki Elona Muska w Europie, która jednocześnie stała się najbardziej zaawansowanym zakładem produkcyjnym koncernu. Wydajność pozwoli na stworzenie od zera setek tysięcy Modeli Y i kilku milionów ogniw akumulatorowych rocznie. Otwarcie obiektu miało miejsce w marcu 2022.

Testowaliśmy Model Y:

Total
0
Shares