Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Spadek sprzedaży Volvo. Wzrost popytu na elektryki

Volvo publikuje wyniki z marca. Odnotowano spadek ilości wyprodukowanych aut względem ubiegłego roku. Jest jednak jeden sukces
Volvo C40 Recharge P8 AWD (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Volvo opublikowało wyniki sprzedażowe z marca. Skandynawska marka łącznie sprzedała 58 667 samochodów w tym miesiącu, co oznacza spadek o 22,1% względem analogicznej statystyki z ubiegłego roku. Jak podaje producent, głównym powodem takiej sumy jest ograniczenie dostępności półprzewodników na rynku i zakłócenia związane z jego dostarczaniem.

Zobacz też: W samochodach Volvo obejrzysz Automotyw na YouTube:

Sukces Volvo na rynku samochodów elektrycznych

C40 Recharge P8 AWD (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Spadek ilości wyprodukowanych i sprzedanych samochodów to nie wszystkie informacje. Koncern może ogłosić sukces na rynku hybryd i elektryków. Statystyka jest tu zdecydowanie na korzyść marki – 35,5% wszystkich sprzedanych aut zero- i niskoemisyjnych to Volvo Recharge, z czego 9% to samochody tylko elektryczne. Wzrost sprzedaży tych ostatnich w Europie porównaniu z ubiegłym rokiem to 189,9%, a w porównaniu ze styczniem 2022 – 40%. Na całym świecie Szwedzi odnotowali o 316,2% lepszą sprzedaż EV niż w marcu 2021, z czego wzrost tylko w tym roku to 225%.

Najlepiej sprzedającym się modelem w marcu było XC60, których do klientów dotarło ponad 16 tysięcy. Na drugim miejscu było XC40, a na trzecim XC90.

Testowalićmy C40 Recharge i już nie chcemy Tesli:

Total
0
Shares