Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Tanie i dobre. Dacia jest czwartą marką motoryzacyjną w Polsce

fot. Dacia

W ostatnim czasie Dacia przeszła wiele zmian, wprowadzając nową identyfikację wizualną, nowe modele i silniki. Pozostała jednak, według swojej filozofii, marką, która stawia na to, co niezbędne. Ważne dla niej jest oferowanie samochodów, które nie są wyposażone w zbędne rzeczy. Próżno szukać tu automatycznie otwieranych drzwi, wentylowanych foteli, czy wykwintnej skórzanej tapicerki. Dacia ma trafiać w podstawowe potrzeby klientów, produkować auta wszechstronne, solidne, niezawodne i korzystne cenowo dla klientów.

Taka strategia, jak widać, się opłaca, ponieważ w 2022 roku Dacia sprzedała u nas 20 739 samochodów, zdobywając 4,9% udziału w polskim rynku, wchodząc do sprzedażowego TOP4 marek motoryzacyjnych dla klientów indywidualnych i zajmując 8 pozycję wśród wszystkich brandów samochodowych w Polsce.

Dacia Sandero
Dacia Sandero, czyli najchętniej wybierane przez Europejczyków auto od 2017 roku (fot. Dacia)

Dacia doskonale radzi sobie niemal ze wszystkimi swoimi modelami. Duster, czyli SUV segmentu C, jest czwartym najchętniej wybieranym nowym samochodem w Polsce. Dacia Sandero była na drugim miejscu pod względem sprzedaży do klientów indywidualnych. Ten model jest od 2017 roku najchętniej wybieranym samochodem wśród klientów indywidualnych w całej Europie. Jogger, który jest nowym modelem i można go kupić w wersji 5- i 7-osobowej, zajął trzecie miejsce, znajdując w 2022 roku 2081 klientów.

Dacia Jogger
Dacia Jogger. Miejsce dla 5 lub 7 osób. Benzyna, LPG albo hybryda (fot. Dacia)

Sukces Dacii może być spowodowany również tym, że aktualnie jest ona jedynym producentem oferującym kompletną gamę samochodów wyposażonych w dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG). 54% wszystkich samochodów Dacii wyposażone jest w instalację LPG, a w przypadku Dacii Jogger jest to blisko 80%.

Listę sukcesów zamyka Dacia Spring. Najtańszy elektryk na polskim rynku, który szeroko wykorzystywany jest w car-sharingu. Ten model wybrało tylko 348 klientów. Nie jest to dziwne, ponieważ niewielki, wybitnie miejski Spring oferuje tylko podstawowe wygody i mimo stosunkowo niewysokiej ceny nie jest zbyt pożądanym samochodem wśród rosnącej powoli grupy zwolenników samochodów elektrycznych.

Total
0
Shares