Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

TechArt GTstreet R – gdy “zwykłe” Porsche 911 Turbo S to za mało

TechArt GTstreet R to propozycja dla klientów Porsche, którym fabryczne 911 Turbo S wydaje się zbyt mało agresywne i zbyt spokojne wizualnie.
TechArt GTstreet R (fot. TechArt)
TechArt GTstreet R (fot. TechArt)

TechArt Automobildesign GmbH to niemiecka firma, która powinna być znana każdemu miłośnikowi profesjonalnego tuningu. Tak jak Brabus bierze się za modyfikacje Mercedesów, a ABT za Audi, TechArt specjalizuje się w modyfikacjach Porsche. Ich najnowszy projekt, jakim jest TechArt GTstreet R robi piorunujące wrażenie.

Zobaczcie co Manhart zrobił z BMW M3 i M4

Od 700 do 800 KM – w każdym razie zawsze więcej niż w Porsche 911 Turbo S (fot. TechArt)

Słyszysz “tuning”, myślisz – więcej mocy! Zgadza się. TechArt oferuje swoją modyfikację Porsche 911 w dwóch wariantach mocy: ten bardziej “spokojny” ma 700 KM, a topowa odmiana dysponuje aż 800 KM i momentem obrotowym 950 Nm. Ulepszono turbosprężarki, układ wydechowy i wiele innych detali. I choć TechArt nie chwali się czasem sprintu do 100 km/h, to już prędkość maksymalna robi wrażenie: 350 km/h. Dla porównania “zwykłe” topowe Porsche 911 Turbo S oferuje moc 650 KM i prędkość maksymalną 330 km/h. Z pakietem Sport Chrono fabryczne Porsche osiągnie setkę w 2,7 sekundy. TechArt GTstreet R jest oczywiście szybszy.

Czy można tuningować terenówkę? Japończycy to potrafią!

Pakiet aerodynamiczny niemieckich tunerów zapewnia znacznie większy docisk od fabrycznego Porsche (fot. TechArt)

Zwiększenie mocy jednostki napędowej w TechArt GTstreet R to nie wszystkie zabiegi. Tunerzy z TechArt oferują ponadto dwa pakiety zawieszenia sportowego. W jednej wersji jest to sportowy układ ze sztywniejszymi sprężynami niż w fabrycznym modelu, ewentualnie można wybrać w pełni regulowane, gwintowane zawieszenie.

Zobaczcie leksykon japońskiego tuningu Adama Włodarza!

Wnętrze też może być na sportowo. Tak bardziej (fot. TechArt)

Karoseria wręcz ocieka karbonem, nowy pas przedni, przeprojektowany tył z imponującym skrzydłem, nowa pokrywa bagażnika i wiele więcej. Zastosowany przez TechArt pakiet aerodynamiczny pozwala uzyskać czterokrotnie większą siłę docisku przy prędkości 140 km/h w porównaniu z topowym, fabrycznym Porsche 911.

Jeżeli macie już ponad milion na 911 Turbo S, koszty modernizacji to wręcz “drobne” (fot. TechArt)

Ile kosztuje TechArt GTstreet R? TechArt życzy sobie od 73 tysięcy euro za pakiet ulepszeń, tanio? Pamiętajcie jednak, że potrzebujecie też kupić Porsche 911 Turbo S, które w cenniku marki z Zuffenhausen startuje od kwoty 1 095 000 zł.

Total
0
Shares