Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Youngtimer Warsaw rozpoczyna kolejny sezon cyklicznych spotkań

Youngtimer Warsaw rozpoczyna sezon cyklicznych zlotów w Warszawie. Byliśmy na pierwszym z nich. Kiedy odbędą się następne spotkania?

Warszawscy miłośnicy klasycznej motoryzacji po raz pierwszy w tym roku mogli spotkać się na oficjalnym zlocie Youngtimer Warsaw. Impreza odbyła się na parkingu Stadionu Narodowego, a ilość klasyków szacujemy na około 500-600 egzemplarzy. Jak było na wydarzeniu i czego możemy się spodziewać na tegorocznnych spotach?

Zobacz też: Relacja z przedsezonowego “Wietrzenia klasyków”

Krótka relacja z rozpoczęcia sezonu

Youngtimer Warsaw
Fiat 126p to w Polsce już kultowy i poszukiwany klasyk (fot. Marcel Brzeziński / Automotyw.com)

Impreza oficjalnie rozpoczynała się o godzinie 18, ale na teren można było wjechać już około 17. Teren zlotu był ogrodzony barierkami i szczegółowo zaplanowany. Na bramce wjazdowej organizatorzy wpuszczali do wjazdu samochody klasyfikujące się jako oldtimer lub youngtimer, a pozostałe przekierowywali na parking dla widowni. Szczegółowa selekcja pozwoliła na wjazd tylko faktycznym klasykom, unikatom i weteranom dróg.

Youngtimer Warsaw
Peugeot 205 GTi niegdyś definiował hothatcha (fot. Marcel Brzeziński / Automotyw.com)
Youngtimer Warsaw
Lotus Esprit to bardzo rzadkie auto na świecie. Mieliśmy szansę widzieć go na zlocie (fot. Marcel Brzeziński / Automotyw.com)

Trudno powiedzieć jakich samochodów było najwięcej. Fan każdej “kategorii” motoryzacji znalazłby coś dla siebie. Fani samochodów polskich mogli podziwiać praktycznie wszystkie dostępne na rynku modele Polonezów i Fiatów 126p. Nie brakowało też polskiej przyczepy kempingowej Niewiadow N126.

Na zlocie można było podziwiać też duże ilości przedniosilnikowych Porsche. Spotkaliśmy między innymi modele 924, 944, 928.

Youngtimer Warsaw
Porsche 944 to jeden z najbardziej udanych modeli Porsche. Wyróżniały go pop-upy i … silnik z przodu (fot. Marcel Brzeziński / Automotyw.com)

Naszą specjalną uwagę przykuło Renault Clio Williams pierwszej generacji, legendarny Lotus Esprit, czy bardzo rzadki w Europie japoński keicar – Honda Beat. Auto ma niespełna 3,3 metra długości i waży tylko 760 kg. Pod maską z tyłu samochodu znajduje się silnik o pojemności 660 cm3, generujący 64 KM. To ostatni model marki zatwierdzony przez Soichiro Hondę!

Youngtimer Warsaw
Renault Clio Williams (fot. Marcel Brzeziński / Automotyw.com)
honda beat
Honda Beat robi wrażenie na żywo. Przy niej nawet 126p jest duży! (fot. Marcel Brzeziński / Automotyw.com)

Cykliczne spotkania Youngtimer Warsaw – kiedy będą zloty?

Youngtimer Warsaw
Zloty pod Stadionem Narodowym planowane są co środę o godzinie 18, aż do października (fot. Marcel Brzeziński / Automotyw.com)

Następne zloty Youngtimer Warsaw będą odbywać się co tydzień (z małymi wyjątkami) aż do początku października. W każdą środę o 18 możecie spodziewać się imprez na błoniach Stadionu Narodowego, a już niedługo zostaną podane informacje także odnośnie niedzielnych zlotów na Warszawskim Powiślu.

Nie masz klasyka? Przeczytaj ten artykuł i zobacz, co możesz kupić z niedużym budżetem!

Relacja z tegorocznej Auto Nostalgii tutaj:

Total
0
Shares