Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

AC Schnitzer pokazał najnowsze BMW M3 Touring. Jest szybkie i sportowe

BMW M3 AC Schnitzer

Najnowsze BMW M3 Touring w pakiecie AC Schnitzer to kwintesencja tego, co w marce najlepsze. Niemiecki tuner zdecydował się po raz kolejny zmodyfikować sportową wersję modelu i wycisnąć z niej jeszcze więcej. Trzeba przyznać, że to najmocniejsza i najbardziej aerodynamiczna odmiana z dotychczasowych wariantów.

BMW M3 w wersji AC Schnitzer

BMW w pakiecie AC Schnitzer
BMW M3 z dyfuzorem i lotką z trzecim światłem stopu (fot. materiały prasowe)

Pakiet modyfikacji AC Schnitzer od lat budzi wiele emocji, a prawdziwi fani marki czekają z niecierpliwością na kolejne konfiguracje tunera. Ten bierze na warsztat nie tylko wersje M4 czy M2, ale również kultowe już M3. Premiera najnowszego odbyła się niedawno i pokazała, że ten model nadaje się zarówno do jazdy po torze, jak i jest dobrym towarzyszem na co dzień. Pierwsze M3 Touring w historii marki zaprezentowano dopiero podczas Festiwalu Prędkości w Greenwood w 2022 roku.

BMW G80 i G81 to oznaczenia najnowszej M3. AC Schnitzer przygotował pakiet stylistyczny i mechaniczny, który pozwoli zwiększyć wydajność modelu. Poprawi także układ wydechowy i kierowniczy, a także bezpośrednio wpłynie na wygląd poszczególnych elementów nadwozia. Konfiguracje oparte są na systemie modułowym.

Dla przykładu, tylne skrzydło z karbonu do sedana wycenione jest na 15 000 zł, a dyfuzor na prawie 10 000 zł. Modyfikacje silnikowe modelu skupiają się przede wszystkim na zwiększeniu mocy z bazowych 503 KM do 582 KM lub do 602 KM w bardziej zaawansowanym pakiecie. Tak zwany “Stage II” zawiera również specjalną konfigurację układu wydechowego ze stali nierdzewnej. Daje on przede wszystkim wzmocniony dźwięk, charakterystyczny dla BMW M3.

BMW M3 AC Schnitzer
BMW M3 Touring mierzy 4801 mm długości (fot. materiały prasowe)

Jakie modyfikacje w pakiecie AC Schnitzer?

Dostępny jest nowy zestaw sprężyn do zawieszenia. Obniża on samochód o 15-20 mm z przodu, ale zachowuje te same fabryczne części z linii M na tyle. Konfiguracja „RS Coilover” obejmuje nowe amortyzatory z regulacją wysokości i kompresji. Nowością jest przedni splitter dodający 40 kg docisku na przód, przednie boczne „skrzydła”, unowocześnione progi oraz spojler dachowy. Ten z kolei ma dać 20 kg docisku na tylną oś. W wykończeniu środka nie zabrakło skóry i alcantary.

Cena podstawowej konfiguracji BMW M3 w Polsce zaczyna się od 769 900 zł. Za każde kolejne modyfikacje trzeba dopłacić i to często niemało. Faktem jest, że topowe wersje samochodów są najchętniej zmieniane przez tunerów na całym świecie, a model M3, tym bardziej w wersji AC Schnitzer przyciąga wzrok, jak mało które auto sportowe.

Total
0
Shares