Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Alfa Romeo

Alfa Romeo - katalog modeli

Informacje o Alfa Romeo

Alfa Romeo to włoska marka należąca do międzynarodowego koncernu Stellantis. Od 1910 roku produkuje samochody sportowe i luksusowe, na stałe wpisując się w historię współczesnej motoryzacji. Siedziba firmy mieści się w stolicy Piemontu - Turynie.

Historia Alfa Romeo

Ojcem marki był Alexadre Darracq. Przedsiębiorca będący właścicielem fabryki samochodów popadł na początku XX wieku w problemy finansowe. Sprzedał zakład grupie przedsiębiorców z Lombardii. Powstała wówczas pierwszy człon nazwy marki - Alfa, skrót od Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. Druga część nazwy pochodzi od nazwiska kierownika zakładów produkcyjnych, inżyniera Nicola Romeo - jednego z pionierów włoskiej i światowej motoryzacji.

Alfa-Romeo produkowało ciężarówki, samochody dostawcze i trojelbusy. Wsławiło się jednak przede wszystkim pojazdami sportowymi przeznaczonymi na rynek komercyjny, stylizowanymi przez firmę Carrozzeria Pininfarina. Do modeli-ikon włoskiej motoryzacji należą Alfa-Romeo 6C i 8C, Giulietta, 2600, 1900, Giulia GTA, Duetto, SZ czy obecnie 8C Compterizione czy Giulia Quadrifoglio.

Marka słynie również ze swojego udziału w sportach motorowych, od początku działalności z powodzeniem wygrywając wiele prestiżowych konkursów (w tym mistrzostw świata, wyścigów Formuły 1 i mistrzostw Włoch).

Większość linii samochodów Alfa-Romeo produkowana jest niemalże wyłącznie we włoskich fabrykach. Obecnie marka pozycjonuje się na wąskim fragmencie rynku, skupiając się na produkcji jedynie 3 modeli: Giulia, Tonale i Stelvio. Firma nadal słynie ze sportowego wizerunku wysokiej klasy, mocno nawiązującego do klasyki. Doceniają to pasjonaci i znawcy motoryzacji.

Sportowe doznania potęgują się, kiedy zajrzy się do wnętrza najnowszych samochodów Alfa-Romeo. Mimo wkomponowania w deskę rozdzielczą obowiązkowego ekranu, firma nadal montuje w linii Giulia analogowe, czytelne zegary. Design kokpitu może wzbudzać zachwyt kierowców i pasażerów, zgrabnie łącząc wyczynowe dziedzictwo marki z elegancją i swoistym minimalizmem. Kabina została doskonale wygłuszona i nawet przy autostradowych prędkościach umożliwia swobodną rozmowę. Fotele kierowcy i pasażerów rozpieszczają komfortem.

Silniki linii Giulia zachęcają do dynamicznej jazdy i słyną z doskonałego wrażeń płynących z ich prowadzenia. Zapomnij o „myszkowaniu” lub nieadekwatnych reakcjach auta na ruch kierownicą. Nowe Alfy to kwintesencja radości z jazdy. Dają poczucie bezpieczeństwa i pewności.

... (źródło wikipedia)

Alfa Romeo w rajdzie 1000 Miglia

Alfa Romeo, weźmie udział w 39. Rajdzie „1000 Miglia”.To wydarzenie, o którym Enzo Ferrari mówił, że to „najpiękniejszy…