Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ford Focus II Kombi

Ocena Redakcji: 4.3

Dane Techniczne Ford Focus II Kombi

Podstawowe właściwości Pojazdu
Liczba drzwi5
Liczba miejsc5
Średnica zawracania11.6 m
Promień skrętu5.8 m
Długość4472 mm
Szerokość1840 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi2020 mm
Wysokość1501 mm
Rozstaw osi2640 mm
Rozstaw kół - przód1540 mm

Ford Focus II Kombi - Wybierz silnik

Ford Focus II

Ford Focus II należy do grupy popularnych miejskich samochodów kompaktowych. Debiutował w 2004 roku, a jego produkcja trwała przez kolejne 10 lat. Focus II składany był w Niemczech, Hiszpanii, Rosji, na Tajwanie i Filipinach, w Tajlandii, Republice Południowej Afryki i Chinach. oferowany był z nadwoziem typu hatchback, sedan, kombi i dwudrzwiowego coupe-cabrio. Przedni napęd miał przełożenie sterowane 4-biegową automatyczną skrzynią biegów, 5 lub 6-biegową manualną, półautomatyczną lub CVT.

Zbiornik paliwa Forda Focusa II mieścił 55 l. Dane zebrane w testach zderzeniowych Euro NCAP zaowocowały wynikiem pięciu na pięć możliwych gwiazdek. Umacnia to wizerunek pojazdu jako bezpiecznego wyboru dla rodzin z dziećmi. Samochód oferował bagażniki o pojemności od 248 litrów w przypadku kabrioleta, po 482 litry które pomieścić mogło kombi.

Ford Focus II wyposażany był zróżnicowane silniki, dzięki czemu kierowcy mogli wybrać wariant dopasowany do ich potrzeb i stylu jazdy. Samochody mogły kryć pod maską zachowawcze jednostki o mocy 80 koni mechanicznych, lub dysponować potężnymi, ponad 4 razy mocniejszymi napędami.

Auto charakteryzuje się stonowaną, zachowawczą sylwetką pozbawioną jakiejkolwiek drapieżności, co podkreśla jego kompaktowy charakter i w większości miejskie przeznaczenie. Płytę podłogową Ford Focus II dzieli między inni z Volvo C30 i V50 oraz Mazdą 3.

Miłośnicy sportowych doznań również mogą zainteresować się tą konstrukcją za sprawą wersji ST, RS i RS 500. Sylwetki tych samochodów są znacznie dynamiczniejsze, a silniki oferują moc nawet 350 koni mechanicznych.

Wersji wyposażeniowych Forda Focusa II było kilkanaście: Ambiente, Amber, Comfort, ECOnetic, Ghia, GL, GLX, LX ,Titanium, Trend, Style, Studio, Sport, Platinum X oraz MP350 RS. Dzięki temu łatwo można dopasować samochód z rynku wtórnego do domowego budżetu. Nadal cieszy się on dużą popularnością i zaufaniem kierowców. Właściciele tych aut chwalą zawieszenie, układ kierowniczy i niskie koszty serwisowania. Opinią bezawaryjnych szczycą się także silniki montowane w Focusach.

Zdarzają się jednak problemy z pompą elektrohydreaulicznego wspomagania układu kierowniczego. Zawodzi też elektronika i komputer, przez co Focus lubi wyświetlać charakterystyczną „dyskotekę” kontrolek. Starsze egzemplarze przy dolnych rantach drzwi, klapie bagażnika i podwoziu wykazują ogniska korozji. W egzemplarzach o większym przebiegu występuje konieczność wymiany łożysk przednich kół. Problemy stwarza też woda dostająca się do wnętrza samochodu.

Top 10. Najlepsze auta do 15 tys. zł

Jakie auta używane do 15 tys. zł powinny budzić nasze zainteresowanie? Taki budżet oznacza jedno – na drogie i częste naprawy nas nie stać.