Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Infiniti

Infiniti - katalog modeli

Informacje o Infiniti

Infiniti to funkcjonująca od 1989 roku luksusowa, japońska marka należąca do Nissana. Firma zajmuje się produkowaniem eleganckich, ale jednocześnie dynamicznych limuzyn. Pojazdy produkowane są w Japonii. Początkowo sprzedawano je w USA, by następnie otworzyć się na kolejne rynki: Bliski Wschód, Tajwan, Koreę Południową, Rosję, Ukrainę, Chiny i Europę. Dopiero w 2013 auta stały się dostępne dla klientów swojej ojczyzny, Japonii.

Infiniti specjalizuje się głównie w pojazdach segmentu E. Klientom oferowano sedany, kabriolety, cossevery i SUVy. Marka świadomie od samego początku wycelowana była w półkę premium. Potwierdzają to modele takie jak Infiniti FX50 czy QX60. To duże, wygodne samochody z potężnymi silnikami. Niedostępne są w przystępnych standardach wyposażenia, stawiając na wysoką jakość wszystkich komponentów i dużą liczbę udogodnień. 17-głośnikowe systemy audio marki Bose na pokładzie nie budzą zdziwienia wśród klientów tej marki.

Stylistyka samochodów Infiniti nawiązuje do segmetnu aut sportowych (co doskonale idzie w parze z danymi dotyczącymi ich silników). Charakterystyczne dla SUVów wyżej położone nadwozie zestawia się z długimi maskami i mocno opadającą linią dachu. Najnowsze auta tej marki łączą w sobie wszystkie zalety pojazdów osobowych, terenowych i sportowych w wyjątkowo udany i finezyjny sposób. Warto zwrócić na nie uwagę, jeśli szukasz rozwiązań niebanalnych, eleganckich i niesztampowych.

Infiniti z pewnością nie należy do samochodów na każdą kieszeń. Ceny potrafią wprawić w osłupienie. Nie biorą się one jednak znikąd. Potwierdzić to może każdy, kto miał okazję chociaż przez chwilę którąś z tych maszyn. Samochody te mogą pochwalić się wyjątkowymi właściwościami jezdnymi i ponadprzeciętnym bezpieczeństwem. Wystarczy zaznaczyć, że dyrektorem do spraw osiągów jest Sebastian Vettel, kierowca Formuły 1.

W rękach sprawnego i doświadczonego kierowcy najnowsze Infiniti potrafią zaimponować. W przypadku tej marki zdecydowanie można powiedzieć, że cena idzie w parze z jakością. Samochody te dodatkowo cechują się ponadprzeciętnym bezpieczeństwem.

Ekskluzywne japońskie SUVy z logo i nazwą nawiązującą do symbolu nieskończoności mogą służyć budowaniu wizerunku. To częsty wybór kierowców ceniących wygodę, prestiż oraz śmiały i bezkompromisowy design. Warto się im bliżej przyjrzeć, jeśli chcesz wyróżnić się z tłumu nieco już spowszedniałych SUVów innych marek. Zwłaszcza, jeśli bliska jest Ci japońska precyzja podszyta artyzmem.

Historia Infiniti

Infiniti (jap. インフィニティ) – marka luksusowych samochodów osobowych należąca do koncernu Nissan Motor Co. Ltd. założona w 1989 roku. Marka pojawiła się po raz pierwszy na rynku północnoamerykańskim w 1989 roku jako odpowiedź na konkurencję ze strony amerykańskich, europejskich oraz japońskich marek (m.in. Acura – Hondy i Lexus – Toyoty). Pomysł stworzenia luksusowej marki narodził się już w 1985 roku. Wtedy to Nissan stworzył tajną komórkę pod nazwą Horizon Task Force, której celem stało się stworzenie od zera luksusowej marki. Nazwę Infiniti wybrano w lipcu 1987 roku. Pierwszym modelem marki był Infiniti Q45 bazujący na modelu oferowanym w Japonii – Nissan President, którego sprzedaż rozpoczęto 8 listopada 1989 roku. W 1999 roku szefem Nissana po przejęciu go przez koncern Renault został Carlos Ghosn, który zdefiniował wizerunek marki jako dynamicznych limuzyn. Początkowo samochody marki oferowane były jedynie na rynku północnoamerykańskim. W 1996 roku uruchomiono sprzedaż na Bliskim Wschodzie, rok później na T... (źródło wikipedia)