Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Iveco

Iveco - katalog modeli

Informacje o Iveco

Włoska marka zajmująca się produkcją i sprzedażą dużych pojazdów – wojskowych, dostawczych oraz specjalistycznych. Przedsiębiorstwo powstało w 1975 roku jako efekt połączenia działów ciężarowych kilku międzynarodowych spółek motoryzacyjnych. Koncern co roku produkuje ponad 200 tysięcy egzemplarzy swoich aut. Iveco należy do firmy Fiat.

Historia Iveco

Iveco S.p.A. (skrót od: Industrial Vehicles Corporation) – włoskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Turynie, kontrolowane przez koncern CNH Industrial, specjalizujące się w produkcji samochodów dostawczych, ciężarowych, wojskowych i silników. Za pośrednictwem należącej doń spółki Iveco Bus jest również czołowym producentem autobusów i podwozi autobusowych. Koncern Iveco powstał w 1975 z połączenia działów produkcji samochodów ciężarowych kilku przedsiębiorstw: Fiat Veicoli Industriali (produkcja ciężarówek od 1903), Lancia Veicoli Industriali (od 1911),sekcję ciężarową Alfa Romeo, OM (Włochy, od 1907), Unic (Francja, od 1905) i Magirus-Deutz AG (KHD, Niemcy, od 1904). Fiat początkowo posiadał 80% akcji spółki, zaś pozostałe niemieckie konsorcjum KHD. W 1980 Fiat przejął pozostałe udziały. W 1986 firma przejęła zakład produkujący ciężarówki marki Ford w Wielkiej Brytanii (od 1918). Produkowane tam pojazdy wraz z Iveco Zeta stały się podstawą rodziny Iveco Eurocargo. W 1987 Iveco przejęło włoską spółkę Astra specj... (źródło wikipedia)

Pojazdy wojskowe Polski

Pojazdy wojskowe Polski wzbudzają zrozumiałe zainteresowanie wszystkich w obecnej sytuacji. Oto czym dysponuje nasza armia.