Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Renault ZOE - generacje, wersje

Informacje o Renault ZOE

Samochód elektryczny klasy aut miejskich produkowany pod francuską marką Renault od 2012 roku. Renault Zoe po raz pierwszy zaprezentowano w 2005 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie pod nazwą Renault Zoe City Car Concept. Model ten nie miał nic wspólnego z zaprezentowanym po raz pierwszy w 2009 roku we Frankfurcie prototypem, który zaprezentował wizję małego miejskiego samochodu osobowego zasilanego napędem elektrycznym. Prototyp napędzany silnikiem elektrycznym osiągnął moc maksymalną 95 KM. W 2010 roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu zaprezentowano koncepcyjne Renault Zoe Preview, które po dokonaniu drobnych zmian przerodziło się w 2012 roku w wersję produkcyjną. Seryjne Zoe to pierwszy samochód marki projektowany od początku jako pojazd elektryczny. Pojazd został zbudowany na bazie płyty podłogowej modelu Clio. W 2013 roku auto przeszło testy bezpieczeństwa Euro NCAP. Samochód otrzymał komplet 5 gwiazdek. W styczniu 2014 roku samochód wyróżniony został tytułem Best in Class ... (źródło Wikipedia)

Ocena Redakcji: 3.8

Generacje Renault ZOE

Dane Techniczne Renault ZOE

Najgorsze auta wg Euro NCAP

Jakie auta badane przez Euro NCAP dawały najmniejsze szanse kierowcy? Jeżeli interesuje was odpowiedź na to pytanie, to tu ją znajdziecie.

Renault Zoe odejdzie

Renault Zoe – popularny miejski samochód elektryczny – nie doczeka się kolejnej generacji. Model zostanie zastąpiony przyszłym Renault 5