Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Ssangyong

Ssangyong - katalog modeli

Informacje o Ssangyong

Niewiele brakowało, a dziś marka Ssangyong (nazwa ta z języka koreańskiego oznacza bliźniacze smoki) byłaby już nieobecna na rynku motoryzacyjnym ze względu na olbrzymie problemy finansowe podczas kryzysu gospodarczego. Udało się jednak przetrwać dzięki nawiązaniu partnerstwa z indyjskim koncernem Mahindra & Mahindra. Warto jednak dodać, że w swojej stosunkowo krótkiej historii Ssangyong dość często zmieniał swoich strategicznych partnerów.

Historia Ssangyong

SsangYong Motor – południowokoreański producent SUV-ów, samochodów terenowych, vanów i limuzyn z siedzibą w Pyeongtaek działający od 1954 roku. Marka należy do indyjskiego koncernu Mahindra & Mahindra Limited. Firma została założona 4 marca 1954 roku jako Hadonghwan Motor Company i początkowo zajmowała się produkcją aut terenowych (m.in. od 1964 roku budową Jeepów na zlecenie amerykańskiej armii, samochodów ciężarowych oraz autobusów, a także pojazdów specjalnych (np. wozów strażackich). W 1977 roku połączono się z przedsiębiorstwem Dong-A Motors przejmując jego nazwę. W 1986 rodzimy koncern Ssangyong Business Group przejął przedsiębiorstwo, dwa lata później ujednolicając nazewnictwo, dokonując przemianowania na SsangYong Motor. Oryginalna nazwa przedsiębiorstwa, 쌍용자동차, oznacza w języku koreańskim bliźniacze smoki. W 1997 roku przedsiębiorstwo przejęło bankrutującego brytyjskiego producenta samochodów sportowych i luksusowych - Panther Westwinds. W 1991 roku SsangYong nawiązał strategiczne partnerstwo z ni... (źródło wikipedia)

Najlepsze używane SUV-y do LPG

Jakie SUV-y do LPG? Zasadniczo o współpracy decyduje przede wszystkim konkretna jednostka pod maską, ale wybraliśmy również inne zalety.