Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Koenigsegg Gemera odpalony po raz pierwszy. “Mały, przyjazny potworek”

Pierwsze odpalenie potwora. Albo, jak podaję CEO marki, “potworka”. Pod maską… Dwulitrowa trzycylindrówka.

Sam CEO marki, Christopher von Koenigsegg, odpalił pierwszy raz prototyp testowy Gemery. Samochód nie jest jeszcze finalnie zestrojony, przez co nie generuje jeszcze całkowitej mocy 600 KM i rozkręca się tylko do połowy swojego zakresu obrotów. Dowodem na to jest cały zestaw instrumentów testowych w kokpicie, widocznych na nagraniu.

Film z pierwszej jazdy możecie zobaczyć poniżej:

Gemera – czteromiejstowy hypercar

koenigsegg gemera
Trzycylindrowe 2.0 będzie bazą dla 1700-konnego potwora (źródło: YouTube Koenigsegg)

Koenigsegg Gemera to najnowszy projekt szwedzkiej marki. Będzie to pierwszy czteromiejscowy model w ofercie. Co więcej, na tylnych miejscach będą dostępne mocowania Isofix na foteliki dla dzieci. Auto będzie miało co prawda tylko jedną parę drzwi, ale dzięki gigantycznym drzwiom wszyscy pasażerowie mogą wsiąść tak samo komfortowo. Gemerą będzie można pojechać na wakacje w cztery osoby, ponieważ w bagażniku przewidziano miejsce na walizki w bagażniku.

Koenigsegg samochód nazywa “małym, przyjaznym potworkiem”, którego prowadzenie będzie “łatwe i przyjemne”. W rzeczywistości pod maską znajduje się trzycylindrowy, dwulitrowy motor, który z pomocą dwóch turbosprężarek zapewni 600 KM mocy. To nie wszystko, bowiem silnik spotka się ze wsparciem trzech silników elektrycznych. Cały hybrydowy układ będzie miał docelowo 1700 KM i do setki rozpędzi się w 1.9 sekundy.

Powstanie tylko 300 sztuk hipercara, ale nie podano jeszcze ceny i dokładnej daty premiery.

Total
0
Shares