Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Limitowany Bentley Bentayga Odyssean Edition. Tylko 70 egzemplarzy

Luksusowy SUV, który jest kuzynem Lamborghini Urusa, Porsche Cayenne, czy Volkswagena Touarega zyskał nową, mocno limitowaną wersję Odyssean Edition, która ma być przyjazna dla środowiska. Możliwość przejechania na prądzie kilkudziesięciu kilometrów, czy mniej lakieru na fornirze wewnątrz auta mogą wywoływać uśmiech, ale przecież ważne są nawet takie małe kroki.

Ekologiczny Bentley Bentayga Odyssean Edition. Cechy szczególne

Bentley Bentayga Odyssean Edition
Potężna sylwetka z kilkoma detalami charakterystycznymi dla marki (fot. materiały prasowe, Bentley)

Bentley Bentayaga w wersji Odyssean Edition już na starcie wyróżnia się przede wszystkim liczbą aut, które opuszczą fabrykę. Producent zapowiedział, że będzie to edycja limitowana, z 70 egzemplarzami. Pod maską wciąż znajdzie się układ hybrydowy z silnikiem V6, silnikiem elektrycznym oraz akumulatorem o pojemności 18 kWh. Całość wytwarza imponującą moc 468 KM i pozwala Bentleyowi rozpędzić się do 100 km/h w 5,3 sekundy.

To wciąż imponujący wynik, jak na auto ważące prawie 2500 kg. Producent chwali się też w materiałach prasowych, że auto jest w stanie przejechać na samym prądzie do 45 km, a wnętrze tej wersji uszlachetnione zostało fornirem, do produkcji którego użyto o 90 proc. farby mniej niż w tradycyjnych rozwiązaniach.

wnętrze Bentley Bentayga
Środek Bentleya, choć przyjaźniejszy dla środowiska, wciąż prezentuje się ekskluzywnie i elegancko (fot. materiały prasowe, Bentley)

Szlachetne drewno pokryto trzema bardzo cienkimi warstwami forniru o łącznej grubości 0,1 mm. Zdecydowano się również na wykończenie foteli ekologiczną skórą naturalną. W ofercie Bentaygi Odyssean Edition pojawiły się też 22-calowe felgi, sześć specjalnie wyselekcjonowanych lakierów i jasne akcenty dekoracyjne. Producent nieustannie przypomina, że dodatkowe opcje w ramach indywidualnych życzeń są tak naprawdę nieograniczone.

Fotele Odyssean Editon
Fotele Odyssean Editon obszyte ekologiczną skórą (fot. materiały prasowe, Bentley)

Bentley Bentayga Odyssean Edition w sprzedaży pojawi się już w listopadzie bieżącego roku. Produkcja natomiast ruszy w pierwszym kwartale 2023 roku. Według doniesień, oficjalna cena za tę wersję z pewnością będzie się zaczynała od 1,5 mln zł ($334,000). Auto będzie do kupienia w 27 krajach Unii Europejskiej oraz w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Izraelu, Ukrainie, Norwegii, Turcji i Wietnamie. Marka zapowiada, że do roku 2025 pełna gama modelowa będzie oferowana z hybrydowymi układami napędowymi.

Total
0
Shares