Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Władca pierścieni inaczej. Audi zmienia swoje logo

Charakterystyczne pierścienie to jeden z najważniejszych elementów wizualnych marki Audi. Cztery splecione koła symbolizują zjednoczenie w 1932 roku największych niemieckich producentów aut: Audi, DKW, Wanderer i Horch. Projektanci ogłosili, że szykują stylistyczną zmianę dobrze znanego emblematu. Jak będzie wyglądać nowe logo?

Logo Audi
Logo Audi ma być bardziej spójne we wszystkich wymiarach, zarówno na samochodach, jak i w przekazach mediowych (fot. Audi press)

Cztery pierścienie Audi to bezsprzecznie jeden z najlepiej kojarzonych identyfikatorów niemieckiej marki. Logo ma ugruntowaną pozycję, skąd więc pomysł na jego zmianę wizualną? Jak przyznaje projektant marki, jak i jej główny strateg, chodzi o postęp wizualny, dostosowanie logo do odbiorców koncernu i spójność.

Według danych zebranych przez analityków, klienci niemieckiego producenta samochodów cenią sobie wysokiej jakości wzornictwo i dbałość o szczegóły. Cztery pierścienie w logo do tej pory były jednocześnie mocne i wyraźne, ale też proste i przejrzyste.

Decyzję o lekkiej modyfikacji charakterystycznych obręczy tłumaczy sam André Georgi, projektant:

Silne marki zdobywają klientów przede wszystkim dzięki zawartości ich produktów i dyskretnym elementom identyfikującym. Nowy, dwuwymiarowy wygląd nadaje naszym “pierścieniom” znacznie nowocześniejszego i jeszcze bardziej graficznego wyglądu.

Rzeczywiście, logo Audi ma stać się po prostu bardziej dwuwymiarowe. Dobrze znany symbol ma spory potencjał graficzny, dlatego też marka zdecydowała się na jego wykorzystanie. Projektanci Audi postawili sobie za cel ujednolicenie identyfikacji pojazdów we wszystkich modelach aut.

dwuwymiarowe logo
Logo ma być dwuwymiarowe, z naciskiem na stonowane kształty (fot. materiały prasowe)

Tłumaczy André Georgi:

Chcemy, aby w przyszłości cztery “pierścienie” wyglądały tak samo wszędzie: czy to w czasopiśmie, na smartfonie, billboardzie – czy to na samochodzie lub w jego wnętrzu.

Jak mają wyglądać nowe pierścienie Audi?

Nowe logo Audi zostało pozbawione chromu, zachowując przy tym jednocześnie czarno-biały odcień z wysokim kontrastem. Optycznie rozjaśniono logo, a biel nadaje pierścieniom płaski, wysokiej jakości wygląd. Szczegóły pozostały trójwymiarowe.

Cienka, czarna obwódka wokół pierścieni zapewni spójną strukturę, bez względu na lakier samochodu czy odcień osłony chłodnicy. Projektanci zapowiedzieli także, że w przyszłości modele aut będą używać wyłącznie unikalnej czcionki Audi, znanej jako „Audi Type”.

Total
0
Shares