Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Bardzo drogie 116 km/h po mieście w Lamborghini Huracan

Lamborghini Huracan może wzbudzać wiele pokus. Jedną z nich jest odkrywanie jego potencjału w terenie zabudowanym. Ten 50-cio latek został za to ukarany.
Lamborghini gnało w terenie zabudowanym 116 km/h (fot. Facebook Policja Środa Wielkopolska)

14 stycznia w Wielkopolsce zatrzymany został 50-cio latek w Lamborghini Huracan, który gnał po terenie zabudowanym 116 km/h. Po wejściu nowego taryfikatora nie trudno się domyślić, że mandat był duży, a taryfa ulgowa niedostępna.

Gdzie można poszaleć w Polsce legalnie? Sprawdzamy to dla Was:

2,5 tysiąca złotych grzywny dla kierowcy Lamborghini to nie wszystko

Czy wytłumaczenie o dziecięcych marzeniach właściciela wystarczyło, by przekonać do siebie policję? (fot. Facebook Policja Środa Wielkopolska)

Jak podaje fanpage Policji w Środzie Wielkopolskiej na Facebooku, poza dużą karą grzywny kierowcy nie tylko zabrano prawo jazdy, ale też dowód rejestracyjny Lamborghini. Był to najwyższy możliwy wymiar kary, jaki mógł dostać. Kierowca nie może mówić o taryfie ulgowej w swoją stronę. Wytłumaczenie o “dziecięcych marzeniach” chyba nie miało szans wpłynąć na decyzję policjantów.

Najwyraźniej nie wszyscy mają na uwadze nowe stawki mandatów. Na szczęście znaczna większość się ustosunkowała i jeździ bezpieczniej. Dowodem na to jest statystyka z 2 stycznia, kiedy to policja nie zanotowała żadnego wypadku na drogach.

Znamy też przypadek mandatowego rekordzisty. Zobacz, za co kierowca Renault Megane dostał 6,5 tysiąca złotych mandatu:

Total
5
Shares