Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ferrari LaFerrari Aperta pobija rekord cenowy w kilka godzin

Ferrari LaFerrari Aperta trafiło na aukcję Bring a Trailer i w zaledwie kilka godzin pobiło rekord portalu. Ile będzie na końcu?
ferrari laferrari
Ferrari LaFerrari Aperta osiąga kosmiczne ceny na Bring a Trailer (fot. Bring a Trailer)

Ferrari LaFerrari Aperta z przebiegiem 259 kilometrów w ciągu kilku godzin pobiło cenę portalu aukcyjnego Bring A Trailer. W momencie pisania tego artykułu, cena wynosi 4 690 420 dolarów amerykańskich, czyli ponad 21 milionów złotych. Aukcja będzie otwarta przez najbliższe 11 dni, więc cena może jeszcze wzrosnąć.

Ferrari LaFerrari Aperta – wizytówka firmy

Ferrari laferrari aperta
Wizytówka marki Ferrari na 70. lecie istnienia (fot. Bring a Trailer)

Model został zaprojektowany jako flagowiec włoskiej marki na 70. rocznicę istnienia. Początkowy kod projektu to F150, a prototypu testowego – M6. Auto jest uznawane za dużą część historii Ferrari. Nie powinny więc dziwić rekordowe wartości cenowe. Szczególnie, że klientów w ciągu 2 lat produkcji (2016-2018) było raptem 210 i Ferrari wybrało sobie ich samo. Na specjalne zaproszenia.

Ferrari laferrari aperta
Monstrum za plecami kierowcy ma 950 KM i 900 Nm momentu obrotowego (fot. Bring a Trailer)

Pod maską LaFerrari drzemie potężne 6,3-litrowe V12, które wraz ze wspomagającym je silnikiem elektrycznym osiąga moc 950 KM i moment obrotowy na poziomie 900 Nm. Wspólnie z wybornymi parametrami w parze idą niezwykłe osiągi. Pierwszą “setkę” supersamochód osiąga w 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 350 km/h.

Ferrari laferrari aperta
Wnętrze z alcantary z czerwonymi wstawkami dodaje charakteru (fot. Bring a Trailer)

Dodatkowo, model jest w wersji Aperta, czyli po włosku “Otwarty”. Oznacza to, że środkowy twardy dach można zdjąć, co utworzy coś na wzór karoserii targa. Ten konkretny egzemplarz jest w charakterystycznym czerwonym kolorze “Ferrari Rosso”. Wnętrze wykończono alcantarą z czerwonymi nitkami.

laferrari
Oficjalny prototyp z 2012 roku to w dużej mierze… Podziurawione 458 Italia (fot. RM Sotheby’s)

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że nie jest to jedyne Ferrari LaFerrari obecnie na aukcji. Do sprzedania jest również… Prototyp modelu, z 2012 roku, który powstał na długo przed oficjalną premierą. Znajdziecie go na aukcji RM Sotheby’s. Fizycznie samochód stacjonuje w Monako, ale możecie go wylicytować już za 1 400 000 Euro, czyli za 6,5 miliona złotych. Jest to więc ponad 3 razy mniej, niż produkcyjna wersja “bez dachu”.

Rekord na Bring a Trailer jest już pobity prawie dwukrotnie, ponieważ poprzednio dzierżył go Mercedes-Benz 680 S Sport/4, kosztujący 2.8 miliona dolarów. Ciekawe, ile jeszcze wzrośnie cena Ferrari LaFerrari przez te niespełna 2 tygodnie…

Total
0
Shares