Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wersje Lamborghini Urus

Dane Techniczne Lamborghini

Lamborghini Urus - katalog wersji

Posiadanie pojazdu ze stajni włoskiego producenta supersamochodów z mitycznym bykiem w logo jest marzeniem wielu entuzjastów motoryzacji. Auta te jednak nie nadają się praktycznie do codziennego użytku, gdyż zatrzymać może je każdy wyższy krawężnik. Wyjątkiem w ofercie Lamborghini jest Urus - SUV coupe segmentu F. To najtańsza konstrukcja w ofercie tego producenta. Nie znaczy to jednak, że jest to tani model.

Urus przedstawiony został w siedzibie producenta pod koniec 2017 roku. Samochód produkowany jest ekskluzywnie w Sant’Agata Bolognese. Waży imponujące 2200kg, oferując 5 miejsc siedzących i 616 litrów pojemności bagażnika.

Należy do najwyższej, luksusowej klasy samochodów osobowych. Klienci zainteresowani Lamborghini Urusem liczą na najwyższej klasy wyposażenie i najmocniejsze silniki. Nie inaczej jest w tym przypadku. Pod maską tego SUVa drzemie 641 koni mechanicznych. Mimo pokaźnej mocy przyczepność tej konstrukcji jest wzorcowa. Auto wręcz „klei się” do drogi.

Dane uzyskane w testach zadziwią nawet najbardziej wymagających kierowców. Napęd na wszystkie osie pojazdu z 8-biegową, automatyczną skrzynią biegów pozwala rozpędzić się do setki w 3,6 sekundy, co sprawia, że Lamborghini Urus jest jednym z najszybszych SUVów na rynku. Prędkość maksymalna samochodu ograniczona jest elektronicznie do 305 km/h.

Auto jest niekwestionowanym bestsellerem. Lamborghini podwoiło dzięki niemu swoje wyniki sprzedaży. Jego posiadacz zdecydowanie wyróżnia się w nim na każdej drodze. Urus prowokuje do szybkiej i dynamicznej jazdy. Silnik należy do głośnych i dosłownie grzmi podczas gwałtownego przyspieszania. Układ jezdny należy do szczególnie precyzyjnych. Mimo sporej masy, Lamborghini posłusznie wchodzi w zakręty. Węglowo - ceramiczne hamulce skutecznie zmuszają samochód do zatrzymania się.

To ekstrawertyczny samochód, który obok niespotykanej wygody i przestrzeni znanej z przestronnych limuzyn, dostarcza sportowych emocji godnych swojego logo. Adresowany jest do zamożnych klientów poszukujących alternatywy dla samochodów supersportowych, ale nadających się przy tym do codziennej eksploatacji. Jest uniwersalny, prestiżowy i stosunkowo łatwy do opanowania. Technologia znana z innych konstrukcji Lamborghini sprawia, że Urus pod wieloma względami nie ma konkurencji wśród innych SUvów.