Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Rolls-Royce

Rolls-Royce - katalog modeli

Informacje o Rolls-Royce

Rolls-Royce (a właściwie Rolls-Royce Motor Cars Ltd.) to należący do koncernu BMW producent ultra-luksusowych samochodów. Ojczyzną tej marki jest Wielka Brytania i wyłącznie tam odbywa się produkcja jednych z najdroższych na świecie pojazdów. Historia konstrukcji z Goodwood sięga 1906 roku. Nazwa firmy pochodzi od nazwisk ojców założycieli: Henry’ego Royce’a i Charlesa Stewarta Rolls’a. Upamiętnia to również logo złożone z dwóch nachodzących na siebie liter R. Charakterystyczne dla marki stała się też figura nazwana Spirit of Ecstasy montowana na wierzchołku maski. Uwiecznia ona angielską modelkę Eleanor Thornton, pochyloną i z rozwianym od pędu powietrza ubraniem.

Henry Royce mawiał, że „małe rzeczy czynią perfekcję, ale perfekcja nie jest rzeczą małą”. Powiedzenie to stało się swoistym mottem marki, odzwierciedlającym niezwykłą precyzję i dbałość o szczegóły, jakimi cechują się produkowane przez nią samochody. Stylistyka praktycznie każdej konstrukcji Rolls-Royce’a stała się kultowa. Auta prezentują się chłodno i majestatycznie.

Pojazdy tej marki ulegają pełnej personalizacji zgodnie z wytycznymi klienta, a przygotowanie konstrukcji według konkretnej konfiguracji może trwać nawet rok. Na życzenie kierowców których stać na zakup Rolls-Royce’a fabryka jest w stanie opracować dowolny detal i element wyposażenia (pod warunkiem, że jest zgodny z prawem). Między innymi dlatego oferta brytyjskiego producenta skierowana jest do najzamożniejszych odbiorców.

Dane zebrane podczas testów bezpieczeństwa nie pozostawiają złudzeń - w przypadku samochodów marki RollsRoyce nie ma mowy o żadnych kompromisach i oszczędnościach. Pojazdy są masywne, przemyślane, wykończone z najwyższą dbałością o szczegóły. Mają doskonałe właściwości jezdne, a przede wszystkim są niezwykle wygodne.

O swoistym snobizmie i specyficznym podejściu marki do rynku świadczy liczba modeli, spośród których wybierać mogą klienci. Jest ich zaledwie 3. Dodatkowo podkreśla to ekskluzywność marki Rolls-Royce. W ofercie znajdują się dwie limuzyny - Ghost i Phantom oraz SUV Cullinan. Wszystkie auta cechują się spójnym designem, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka widać ich rodowód i reprezentowane wartości.

Z produkcji wycofano sportowe coupe Wraith i kabriolet Dawn. Lukę po nich wypełnić ma pierwszy w historii elektryczny Rolls-Royce - Spectre. Marka dąży do pełnej elektryfikacji przed 2030 rokiem.

Historia Rolls-Royce

Rolls-Royce Motor Cars Ltd. – brytyjska marka samochodów luksusowych, sportowych i SUV-ów, z siedzibą w Goodwood, która powstała w 1906 roku. Od 2003 roku należy do Grupy BMW. Fabryka Rolls-Royce została założona w latach 1905–1906 w Manchesterze przez Charlesa Rollsa i Henry’ego Royce’a. W 1908 przedsiębiorstwo przeniesiono do Derby, a w 1946 do Crewe. W 1921 otwarto amerykańską filię fabryki w Springfield, Massachusetts, zamknięto ją jednak 10 lat później. W 1931 Rolls-Royce przejął firmę Bentley, produkującą samochody o tejże nazwie. W 1973 następuje podział firmy na Rolls-Royce plc, zajmującą się produkcją przede wszystkim silników lotniczych i Rolls-Royce Motor Cars, która zajmuje się produkcją samochodów. W 1980 nastąpiła fuzja z inną fabryką motoryzacyjną Vickers, a w 1998 Rolls-Royce Motor Cars został kupiony przez grupę Volkswagen. Od 2003 Volkswagenowi nie wolno produkować samochodów o nazwie Rolls-Royce, gdyż prawo do firmy należy do BMW.... (źródło wikipedia)