Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa maszyna Hoonigan do Gymkhany: Subaru GL Wagon

Subaru GL Wagon z 1983 roku stanowiło bazę najnowszego projektu Hoonigan. Ile mocy ma auto i jak bardzo je przerobiono?
subaru hoonigans
Subaru GL Wagon 1983 – to właśnie ten model stuningowało Hoonigan wraz z Subaru Motorsport USA (fot. materiały prasowe)

Hoonigan Motorsport to zespół Kena Blocka, który słynie z bardzo charakterystycznych samochodów wyczynowych. Najbardziej znanymi projektami są między innymi Mustang RTR-X “Hoonicorn”, Audi S1 “Hoonitron”, czy jeden z nowszych – Porsche 911 “Hoonipigasus”. Teraz grupa zaskoczyła nas kolejnym autem. Padło na Subaru, a poprowadzi je Travis Pastrana w najnowszym klipie Gymkhany. Poznajcie “Family Huckstera”.

Subaru GL Wagon zbudowane do poślizgów

Subaru GL Wagon
Klasyczne kombi z lat 80′ było bazą do nowego projektu Hoonigan (fot. materiały prasowe)

Bazą “Family Huckstera” było Subaru GL Wagon z 1983 roku. Jak nietrudno można się domyślić, z fabrycznego auta nie zostało wiele. W projekcie duży udział miało Subaru Motorsports USA. Karoseria została niemal całkowicie zmieniona na elementy wykonane z włókna węglowego. Podwozie z kolei przerobiono do lekkiej rurowej ramy przestrzennej.

Subaru GL Wagon
Podwozie dostosowano do lekkiej rurowej ramy przestrzennej (fot. materiały prasowe)

Pod maską wciąż pracuje czterocylindrowy boxer. Lista modyfikacji jest jednak długa, ponieważ całkowita moc silnika wynosi 862 KM i przenosi ją na wszystkie cztery koła sześciobiegowa skrzynia sekwencyjna. Przełożenia zostały wyliczone tak, by zmiany biegów dostosować do ciasnych i dynamicznych zawrotów Gymkhany.

Subaru GL Wagon
Aktywny tylny spoiler w schowanej pozycji nie zwraca na siebie uwagi. Po wysunięciu jest ogromny! (fot. materiały prasowe)

Zawieszenie samochodu to efekt długotrwałego doświadczenia marki w WRC i gwarantuje niestandardowo duży skok. Aktywne przednie i tylne klapy aerodynamiczne oraz elektronicznie regulowany tylny spoiler pomogą w zachowaniu równowagi i najlepszym przepływie powietrza przez karoserię.

hoonigans
Design zegarów pozostał w klimacie lat 80′ (fot. materiały prasowe)

Kombi z 83 roku lata tak dobrze, jak można sobie wyobrazić: trochę jak cegła. To sprawia, że ​​skoki są bardziej szkicowe, ale także bardziej przewidywalne. Family Huckster to bez wątpienia mój ulubiony pojazd wszech czasów” mówi podekcytowany Travis Pastrana. Dodatkowymi smaczkami we wnętrzu auta są między innymi zrobiona na wzór oryginału deska rozdzielcza z włókna węglowego, oryginalne radio z 1983 roku oraz design graficzny 12-calowego wyświetlacza z zegarami, inspirowany latami 80′.

Nie możemy się doczekać, aż to Subaru GL Wagon pokaże swoje prawdziwe oblicze w kłębach dymu. Podoba Wam się bardziej, niż 1500-konny “Hoonipigasus” Kena Blocka?

Total
0
Shares