Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

DeLorean Alpha5 na Pebble Beach. Jaki jest na żywo?

DeLorean
DeLorean Alpha 5 pokazany na Pebble Beach (fot. materiały prasowe)

Majowa prezentacja DeLoreana Alpha5 odbiła się niemałym echem w świecie motoryzacji. Samochód docelowo ma być konkurentem dla Taycana, Tesli czy Lucida i uderza głównie w segment EV. Co więcej, pojawiła się też afera wywołana przez córkę DeLoreana, która nie zaakceptowała modelu Alpha5 i stwierdziła, że w żadnym stopniu “nie jest to dziedzictwo prawdziwej marki”. Więcej przeczytacie poniżej:

A jak samochód prezentuje się na żywo? Firma nie owijała w bawełnę, zakasała rękawy i wyprodukowała swój prototypowy koncept, by pokazać go na Konkursie Elegancji w Pebble Beach. Zdjęcia pokazano na oficjalnym Instagramie firmy:

DeLorean
Alpha5 na Pebble Beach. Koncept na Konkursie Elegancji (fot. Instagram)

Mimo, że od koncepcyjnych rysunków samochód się trochę różni, to niewątpliwie robi wrażenie. Masywne, elektryczne coupe wyposażono w skrzydłowe drzwi, oczywiście nawiązujące do klasyka z “Powrotu do przyszłości”. Jak twierdzi producent, nowy DeLorean Alpha5 osiągnie pierwsze 100 km/h w niecałe 2,9 sekundy, a maksymalnie rozpędzi się do 250 km/h. Auto ma bezpiecznie przejechać około 480 km na jednym ładowaniu dzięki akumulatorowi o pojemności 100 kWh. Napędzane będą wszystkie cztery koła, ale nie podano informacji o dokładnym rozmieszczeniu silników i zespołu napędowego.

DeLorean przewiduje także produkcję innych modeli, w tym sportowe Coupe (Alpha2), dużego sedana (Alpha3) i SUV-a wykorzystującego ogniwa wodorowe (Alpha4). Oficjalna premiera następcy kultowego DMC planowana jest na 2024 rok. Nie podano jeszcze żadnych orientacyjnych cen za samochód, ale z takimi ambicjami możemy być pewni, że tanio nie będzie.

Total
0
Shares