Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Opel Astra H Sedan

Ocena Redakcji: 4

Dane Techniczne Opel Astra H Sedan

Podstawowe właściwości Pojazdu
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone)490 l
Szerokość pomiędzy nadkolami1027 mm
Długość do oparcia tylnej kanapy905 mm
Długość ze złożoną tylną kanapą1668 mm
Wysokość progu załadowczego-
Kąt natarcia-
Maksymalna ładowność459 kg
Dopuszczalne obciążenie dachu75 kg
Powierzchnia „przejrzysta” przedniej szyby-
Całkowita powierzchnia „przejrzysta” szyb-

Opel Astra H Sedan - Wybierz silnik

Opel Astra H - katalog wersji

Opel Astra III o fabrycznym oznaczeniu H, po raz pierwszy ujrzał światło dzienne podczas salonu samochodowego we Frankfurcie nad Menem w 2003 roku. Trzy lata później przeprowadzono face lifting, który bardziej dotyczył kwestii technicznych, aniżeli wyglądu nadwozia. Z zewnątrz zmiany były nieznaczne, wymieniono brewkę w okolicy świateł przeciwmgłowych, listwę na atrapie chłodnicy i kratkę. Wewnątrz pojazdu dokonano większych modyfikacji. Zmieniono m.in. skrzynię biegów, zbiornik paliwa, pompę hamulcową i czujnik poziomu paliwa.

Również w 2006 roku na targach motoryzacyjnych w Stambule zaprezentowano Astrę H w wersji sedan. Symboliczne rozpoczęcie produkcji nastąpiło 22 sierpnia 2007 roku, kiedy to z taśmy w Gliwicach zjechał egzemplarz oznaczony numerem 1.

Opel Astra H – wyposażenie

Od 2010 roku modele Astry H występują jako Essentia i Enjoy oraz GTS i Sport. Hatchback i kombi to Classic III. Liczne testy zderzeniowe udowadniają, że Astra H to samochód bardzo bezpieczny.

W standardzie spotkamy tam wspomaganie układu kierowniczego, 4 poduszki powietrzne, ABS, klimatyzację manualną oraz w pełni elektrycznie sterowane lusterka i szyby. W opcji możliwy był wybór takich dodatków jak: kurtyny powietrzne, automatyczna klimatyzacja, ESP, komputer, układ samo poziomowania, ogrzewanie postojowe oraz nawigacja satelitarna w zintegrowanym wyświetlaczu.

Opel Astra H – silniki

Opel dla Astry H przygotował aż 12 benzynowych jednostek napędowych i 9 silników wysokoprężnych.

Gamę benzyniaków otwiera jednostka 1.4 o mocy 75 KM. W ofercie są również silniki zasilane LPG jak choćby 1.4 LPG lub 1.6 LPG, generujące moc odpowiednio 89 i 112 KM. Godne uwagi są też cztery jednostki Turbo. Mowa tu o modelu 1.6 i trzech silnikach 2.0, które dostarczają moc rzędu 180, 170, 200 i 240 KM.

Wśród Diesli widzimy podstawowy silnik 1.3 CDTI o mocy 90 KM. Jego cechą jest wyjątkowo niskie zużycie paliwa na poziomie 4,8 l/100 km. Dalej są już silniki bardziej dynamiczne. Ich pojemności to 1.7 i 1.9 litra, a generowana moc to w zależności od modelu od 80 do 150 KM.

Opel Astra H – dane techniczne

Wszystkie wersje Astry H dostępne były wyłącznie z napędem na przednią oś. Moment obrotowy przekazywany był za pomocą pięcio- lub sześciostopniowej manualnej skrzyni albo automatycznej przekładni Easytronic. W zawieszeniu zastosowano bardzo proste i sprawdzone rozwiązania. Przód oparto na kolumnach resorujących, tył zaś osadzony został na belce skrętnej.

Najlepsze używane kompakty do LPG

Jakie kompakty do LPG? Na rynku wtórnym istnieje pewna grupa aut kompaktowych, które z instalacją gazową “dogadują się” lepiej od innych.